Etiket Nedir? Endüstriyel Etiket Kullanımı ve Sektörler Hakkında Bilmeniz Gerekenler

Etiket üretimi, çeşitleri ve kullanım alanları hakkında detaylı bilgi edinin.

Ürünlerin tüketiciler tarafından nasıl kullanılacağını, ürünlerin ağırlığını, miktarını, imalat tarihini, son kullanım tarihini, markasını, markasının logosunu; kısaca ürünlerle ilgili tüketicilerin bilmesi gereken veya tüketicilerin bilmek istediği temel bilgileri kapsayan grafik tasarımlar “etiket” olarak adlandırılır.

Birçok farklı materyalden ve birçok farklı etiket baskısı tekniği kullanılarak üretilen etiketler firmaların hedef kitleleri ile iletişim kurmalarını sağlayan yazılı materyallerdir. Etiketlerin birçok önemli fonksiyonu bulunur ve dolayısıyla rekabet gücünü arttırmak isteyen firmalar için etiketler yasal zorunluluk olmaktan çok daha derin anlamlara sahiptir.

Etiketler Hangi Sektörlerde Kullanılır?

Etiketler; fonksiyonları ve önemleri gereği hemen hemen çoğu sektörde kullanılırlar. Gıda sektörü, kozmetik sektörü, sanayi, tekstil sektörü, taşımacılık sektörü, elektronik sektörü, otomotiv sektörü, turizm sektörü ve daha fazlası için etiket kullanımı ayırt edici derece önemlidir. Marka imajının korunmasından ürün veya hizmet tutundurmasının sağlanmasından; firmaların yasal gereksinimlerinin karşılanmasından marka bilinirliğini yükseltmeye kadar sayısız işleve sahip olan etiketler markaların tüketicilere ulaşmasında etkili aktörlerdir.

Etiket Çeşitleri Nelerdir?

 

Etiket kullanımının yararları, yasal düzenlemeler ve etiketlerin fonksiyonları zaman içerisinde çeşitli etiket türleri ortaya çıkmasını sağlamıştır. Dayanıklılık, estetiklik ve fonksiyonellik doğrultusunda günümüzde birçok etiket çeşidinin bulunması talep sahiplerinin etiket kullanımının avantajlarını tam anlamıyla yaşamasını mümkün hale getirmiştir. En çok tercih edilen etiket çeşitleri şu şekilde sıralanabilir:

Traffolyte Etiket:

Farklı kalınlıklarda 2 ya da 3 plastik tabakanın sıkıştırılması; etiket tasarımı doğrultusunda şekillendirilmesi ile üretilen traffolyte etiketler uzun süre dayanıklılık gösteren; dış hava koşullarından da ortam ısısından da etkilenmeyen etiket çeşitleridir. Marka bilinirliğini arttıran, düşük maliyetli olan traffolyte etiketler estetik açıdan da oldukça dikkat çekici özelliklere sahiptir. Traffolyte Etiket hakkında daha fazla bilgi ve teklif için buradaki bağlantıyı kullanabilirsiniz.

Gravoply Etiket:

İnce akrilik yüzeyleri nedeniyle çizilmelere karşı çok dayanıklı olan gravoply etiket türleri, CNC makineleri, lazer veya pantograf ile hızlı bir şekilde kazınabiliyor. Kablo etiketleme, mimari tabela ve isim levhalarında da tercih edilen bu etiketler çeşitli renklerde imal edilebiliyor. Gravoply Etiket ürünler hakkında daha fazla bilgi ve teklif almak için linke tıklayabilirsiniz.

Damla Etiketler:

Estetik bir görünüme sahip olan; tasarım üzerine şeffaf renkli poliüretan karışımının dökülmesi ile imal edilen damla etiketler; etiket tasarımının çok uzun yıllar muhafaza edilebilmesini sağlıyor. Markaların logoları, ürün bilgileri ya da marka mesajları damla etiketler sayesinde birçok sektörde hedef kitleye sergilenebiliyor. Damla etiket çeşitleri ve fiyatları hakkında daha fazla bilgi almak için buradaki linketıklamanız yeterli.

Alüminyum Etiketler: 

Metal etiketler arasında en çok tercih edilenlerin başında gelen alüminyum etiketler; tasarımlarındaki şıklık ve dayanıklılıkları ile en özel etiket türleri arasında yer alıyor. Üzerlerinde bulundukları ürünlerin reklamını yapmaları ve markaların kalite anlayışını yansıtmaları ile oldukça fazla talep gören alüminyum etiket modelleri; kolay monte edilirler ve hava şartlarından etkilenmezler. Alümünyum etiket ürünler hakkında daha fazla bilgi ve fiyat için linke tıklayınız.

Çıkartma Etiketler:

Farklı materyallerden üretilebilen ve ürünlerin üzerine kendiliğinden yapışma özelliğine sahip olan çıkartma etiketler; dış hava koşullarına karşı dayanıklı değillerdir. İç ortamlarda da diğer etiket türlerine oranla daha naif özellikler sergileyen çıkartma etiketler tasarımın detaylarını en net şekilde ortaya koyabilirler. Tasarımda belirlenen renk ve şekilde imal edilmeleri ve uygun maliyetleri çıkartma etiketlerin toplu siparişinin verilmesini sağlamaktadır. Çıkartma etiket ürünleri hakkında detaylar ve fiyat teklifi için buradaki ilgili linke tıklamanız yeterli olacaktır.

Etiket çeşitleri saydıklarımızla da sınırlı değildir. Farklı ihtiyaçlara hitap eden termal etiketlerQR Kod ve barkod etiketlerürün ambalaj etiketlerileksan etiketler ve bobin etiketler farklı sektörlerde kullanım alanı bulmaktadır.

 


Diğer Haberler