Alüminyum Etiket Kullanımının Avantajları

Her ne kadar alüminyum etiketlerin özel tasarımların baskılanması için uygun olmadığı görüşü yaygın olsa da alüminyum etiket tercihi yapanlar ön yargıların tamamen bir yanılsama olduğu gerçeği ile yüzleşiyor.

Metal etiketler giderek daha fazla alanda kullanılıyor. Dayanıklılığı, estetik yapısı ve yapılan grafik çalışmalarını net bir şekilde göstermesi alüminyum etiket kullanımını yaygınlaştırıyor. Birden fazla renk kullanılarak basılabilen alüminyum etiketler ısıya dayanıyor, dış hava koşullarından etkilenmiyor ve dolayısıyla iç mekanlar kadar dış mekanlarda da kendine yer buluyor. 

Üzerine monte edildiği makine ya da eşyaların görünümüne şık bir hava katan alüminyum etiketler beyaz eşya, otomotiv, mobilya, endüstriyel mutfak sistemleri, kapasite tabloları, jeneratör, yol işaretleri, ikaz bildirimleri, reklam gereçleri ve kapı sistemleri gibi birçok farklı kullanım alanına sahip olarak farklı sektörlerde avantajlarını hissettiriyor.  

Alüminyum Etiketlerin Avantajları Nelerdir?

Alüminyum sticker avantajları alüminyum malzemesinin özelliklerinden kaynaklanır. Alüminyumun dayanıklılığı, korozyona karşı dirençli olması, dış hava koşullarından etkilenmemesi, doğa dostu olması, iletkenliği ve şık görüntüsü metal etiketlerin cazibesini arttırmaktadır. 

Alüminyum Etiketler Hem İç Hem Dış Mekanlarda Kullanılabilir

Alüminyum etiketler paslanmaya ve korozyona karşı dayanıklı olmaları sebebiyle iç ve dış mekanlarda kullanılabilir. Alüminyum etiket kullanım alanlarını genişleten bu özellikleri şık görünümleri ile birleştiğinde; son yıllarda reklamcılık sektöründe neden bu denli çok tercih edildiklerini de açıklamaktadır. Firmalar giderek daha yoğun bir şekilde kurumsal kimlik çalışmalarında alüminyum etiketleri tercih etmektedir. 

  • Alüminyum Etiketler Isıya Dayanıklıdır
  • Alüminyum etiketler iletkenliği yüksek ve ısıya dayanıklı ürünlerdir; yoğun sıcaklıkta dahi deforme olmadıkları için makinelerin üzerine en çok monte edilen etiket türleri arasında yer alırlar. 
  • Alüminyum Etiketler Estetik Bir Görünüme Sahiptir

Standartların dışına çıkmak isteyen ve aynı zamanda alüminyum etiketlerin avantajlarını yaşamak isteyenler alüminyum etiketlerin şık görüntüsünden de yararlanabilirler. Alüminyum etiketler kolay temizlenir ve temizlik malzemeleri nedeniyle deforme olmaz. Bu nedenle hangi ürünlerin üzerinde kullanılırlarsa kullanılsınlar çok uzun yıllar özelliklerini kaybetmeden kullanılabilirler. 

Alüminyum Etiketleri Hangi Ürünler Üzerinde Tercih Etmek Avantajlıdır?

 

Talep sahiplerinin ihtiyaçlarına ve beklentilerine göre şekillendirilebilen alüminyum etiketler çift taraflı bantlarla ya da perçinlenerek monte edilebilirler. Genellikle makinelerin üzerindeki kullanım talimatlarının basılması için tercih edilen alüminyum etiketler zaman içerisinde avantajları ve montaj kolaylıkları sebebiyle farklı ürünlerin üzerinde de yer bulmaya başlamıştır. 

Alüminyum sticker modelleri hem imalat sektöründe kullanılan makineler hem de son tüketiciyle buluşturulan mobilyalar, elektrikli ev aletleri, bahçe aletleri, el aletleri, beyaz eşyalar ve promosyon eşyaları gibi ürünlerde tercih edilmektedir. 

Makinelerde tercih edilmesinin temel sebebi uzun süre aşınmaması ve dayanıklılığı sayesinde makinelerin kullanım talimatlarını, parçalarının işlevlerini vb. hususları makine kullanıcılarına aktarmasıdır. 

Makineler haricindeki kullanımlarında alüminyum etiketlerin en büyük avantajı firmaların bilinirliliğine katkı sağlamaktır. İstenilen renklerde ve şekillerde üretimi yapılabilen bu sticker modeli sayesinde markaların bilinirliği artmaktadır. Alüminyum etiketlerin üzerinde markaların logoları ve hedef kitlelerine iletilmek istenen mesaj basılabilir. Pazarlama ürünlerine yani promosyon ürünlerine, stantlara ve tabelalara monte edilebilir. Böylece markaların vizyonu ortaya koyulurken uzun süre akıldan çıkmayacak marka tutundurma çalışmaları gerçekleştirilebilir.

 


Diğer Haberler