Damla Etiket Fiyatlarını Etiketleyen Faktörler

Bu yazımızda damla etiket fiyatları ve damla etiket fiyatlarını etkileyen faktörler hakkında detaylı bilgi edinebilir; damla etiket ihtiyacınızı karşılarken en doğru kararlı verebilirsiniz.

Üç boyutlu etkisi ve dayanıklılığı ile birçok farklı alanda kullanılabilen damla etiket modelleri şıklığı ile beğeni toplayan sticker türleri arasında yer alıyor. Baskıların uzun süre korunmasını ve dolayısıyla marka mesajlarının eksiksiz iletilmesini sağlayan damla etiketler dış hava koşullarından da iç hava koşullarından da etkilenmiyor. 

Yarattığı mercek etkisi etiketlerin içerisindeki baskıları daha büyük gösterdiği için markaların logoları ve sloganları damla etiket sayesinde uzun süre net bir şekilde fark edilebiliyor. Damla etiketin şık ve estetik yapısı bu etiket türüne gösterilen talebi arttırdıkça damla etiket fiyatları da daha fazla merak ediliyor. 

Damla Etiket Fiyatları – Sipariş Miktarı İlişkisi

Damla etiket fiyatlarını belirleyen en temel unsurlardan biri sipariş miktarıdır. Etiket baskısı ne kadar az istenirse damla etiket birim fiyatı o kadar artacaktır. Toplu siparişlerin avantajı bu nedenle daha yüksek olur. Kısıtlı miktarlarda istenen damla etiketlerin birim fiyatı daha yüksek miktarda istenenlerin birim fiyatına oranla daha pahalı olacaktır. Damla etiket siparişi vermek isteyen kurumların ya da şirketlerin ihtiyaçlarını önceden analiz etmesi ve mümkünse tek seferde yüksek hacimli siparişler vermesi önerilir. Özellikle logo ve tasarımı değişmeyecek promosyon ürünleri gibi siparişlerde tek seferde yüksek oranda siparişler verilmesi kısa, orta ve uzun vadede firmaların mali avantajlarını arttıracaktır. 

Damla Etiket Fiyatları – Etiket Boyutu İlişkisi

Damla etiket fiyat teklifi almak isteyenlere sipariş miktarı ile birlikte ürün boyutu hakkında sorular sorulur. Fiyatların netleşmesi için sipariş oranı kadar etiketlerin boyutu da önemli bir yer tutar. Etiketlerin boyutu büyüdükçe damla etiket yapımında kullanılan kaplama malzemesinin miktarı artacağı için fiyatta artış yaşanacaktır. Küçük ebatlı damla etiketler sipariş sahiplerine daha düşük bir maliyet çıkarırken; büyük etiketler daha pahalıya mal olacaktır. Ancak bu aşamada sipariş vereceklerin stratejik düşünmesi gerekir. Damla etiketlerin en küçük boyutlusu dahi göz alıcı bir etki yaratırken daha büyük boyutlu damla etiketlerin yarattığı etki çok daha fazla olacaktır. Sipariş verilmeden bu gerçeklerin de düşünülmesi gerekir. 

Damla Etiket Fiyatları – Tasarım İlişkisi

Damla etiket fiyatlarını etkileyen unsurlardan biri de etiketlerin tasarımıdır. Standart şekillere sahip olan etiketlerin maliyeti özel kalıp isteyenlere oranla daha uygundur. Ancak unutulmaması gereken tasarımın da damla etiketlerin etkisini arttıracağıdır. Özellikle kurumsal kimlik çalışması kapsamında sipariş edilen damla etiketlerin özel bir tasarıma sahip olması firmaların vizyonlarını ortaya koyma açısından oldukça önemlidir. 

Damla Etiket Fiyatları – Kalite İlişkisi

Damla etiket imalatı yapanların kullandıkları malzemelerin ve işçiliklerinin kalitesi aynı değildir. Sektörel deneyim doğrultusunda belirlenen hizmet fiyatlarındaki farklılıklar damla etiket fiyatları üzerinde değişimlere neden olabilir. 

Damla etiket imal ettirmek isteyenlerin hangi firma ile yola çıkacaklarına karar vermeden önce birçok unsuru değerlendirmeleri gerekir. Siparişlerin zamanında teslim edilmesi, ortaya çıkacak ürünlerin kalitesi, tasarımın kusursuzluğu ve işçiliğin mükemmelliği firmaların imajlarına da olumlu bir katkı sağlayacaktır. 

 


Diğer Haberler