KOSGEB, KOBİ Kampüs ile Ücretsiz Eğitimlerine Devam Ediyor

Kosgeb tarafından verilen kobi eğitim seminerleri ücretsiz olarak devam ediyor.. Kobi'ler kendi alanlarında eğitim alarak gelişimlerini hızlandırıyorlar.

KOSGEB’in KOBİ’ler için oluşturduğu KOBİ Kampüs bünyesinde verilen eğitimler çeşitlenerek artmaya devam ediyor. Bu platform üzerinden tüm KOBİ’ler ve çalışanları kendi alanlarına yönelik eğitimler alarak gelişimlerine katkıda bulunuyor. Bu eğitimin en büyük avantajlarından birisi de ücretsiz bir şekilde sunulması. Platformun kullanılması için KOBİ sahiplerinin üye olması gerekiyor. Daha sonra işletme sahipleri sisteme çalışan bilgisi tanıtarak, çalışanlarının bu platformdan yararlanmasını sağlıyor. KOBİ Kampüs platformuna eklenen yeni dersler her geçen gün daha fazla kişiye hitap ediyor. 

Eğitim Programları

KOBİ Kampüs platformunda KOSGEB tarafından KOBİ’ler ve çalışanları için altı ana konuya ayrılmış eğitimler bulunuyor. Çevre ve Güvenlik eğitimi son yıllarda özellikle öne çıkan iş yeri güvenli hakkında detaylı bilgiler sunuyor. Finans ve Uluslararası Ticaret eğitiminde ise KOBİ’lerin büyümeye yönelik ne gibi adımlar atabileceği ve büyük şirketlerle nasıl rekabet içerisinde olabileceği yönünde eğitimler yer alıyor. İK Yönetimi ve Kişisel Gelişim başlığında ise KOBİ’ler ile çalışamlarının bir arada sağlıklı bir ofis ortamı kurulmasını, iş ve işletme kültürü oluşturulmasını ve işe alım yaparken adayların nasıl değerlendirilmesini anlatan eğitici içerikler KOBİ’lere yardımcı oluyor. İnovasyon ve Tasarım eğitimi özellikle KOBİ’lerin kendi alanlarında ön plana çıkan teknolojileri ve bu teknolojilerin üretim bantlarına nasıl uygulanabileceği hakkında geniş çaplı bilgiler veriliyor. İşletme Yönetimi konusunda yer alan eğitimler ile işletme sahiplerinin hem kendi içerisinde çalışma ortamında hem de kendi alanında, rekabetin yüksek olduğu pazarda nasıl doğru adımlar atabileceğini konu alıyor. Son olarak ise Pazarlama ve Satış konulu eğitimde ise giderek dijitalleşen dünyada artık KOBİ’lerin de büyük şirketler kadar isimlerini nasıl duyurabileceği ve hedef kitlelerine nasıl ulaşabileceği hakkında ipuçları veriliyor. 

KOBİ Kampüs Hakkında Bilgiler

KOSGEB tarafından oluşturulan KOBİ Kampüs platformunu kullanabilmek için KOSGEB Veri Tabanına kayıtlı olunması ve beyannamenin güncel olması gerekiyor. Bu şartlara uyan tüm KOBİ’ler ve çalışanları KOBİ Kampüs platformundan ücretsiz bir şekilde yararlanabiliyor. Bu eğitimler sonucunda herhangi bir sertifika ya da benzeri bir belge düzenlenmiyor. Bu eğitimlerin tamamlanabilmesi için eğitim içeriğini oluşturan tüm sayfaların eksiksiz bir biçimde tamamlaması gerekiyor. Tamamlanmamış olan sayfalar bulunduğunda eğitim kısmı %100’e ulaşmıyor. Kullanıcılar isterlerse başladıkları eğitimi sonlandırmadan yarım bırakabiliyor ya da daha sonra eğitimlerine devam edebiliyor. KOBİ’lerin çalışan tanımlaması için platforma giriş yapması ve buradan kullanıcı bilgileri ile çalışan eklemesi gerekiyor. Her bir girişimci platforma en fazla beş adet çalışan tanımlayabiliyor. Tanımlama sonrasında ise çalışanlar, kendilerine ulaşan mail üzerinden KOBİ Kampüs platformuna giriş yapma iznine sahip olarak eğitimleri kullanmaya başlayabiliyor

 


Diğer Haberler