Etiketten Endüstriyel Dışa Bağımlılığı Azalttı

2014 yılında Erenler ilçesinde faaliyetlerine başlayan Etiketten Endüstriyel Etiket Üretimi, sektörde dışa bağımlılığı azalttı. Firma özellikle üreticilere sunduğu çözümler ile Sakarya dışına olan talebi büyük ölçüde azalttı.

Etiketten Endüstriyel Dışa Bağımlılığı Azalttı

2014 yılında Erenler ilçesinde faaliyetlerine başlayan Etiketten Endüstriyel Etiket Üretimi, sektörde dışa bağımlılığı azalttı. Firma özellikle üreticilere sunduğu çözümler ile Sakarya dışına olan talebi büyük ölçüde azalttı.

BİRÇOK ALANDA ÜRETİM

Sakarya’da son dönemde sanayinin hızla gelişmesi ile büyük kuruluşlara hizmet veren yan sanayi kuruluşlarda da ekonomide söz sahibi olmaya başladı. 2016 yılında Erenler ilçesinde 2 dönüm üzerine kurulu modern tesisinde üretimlerine başlayan Etiketten Endüstriyel Etiket Üretimi, sektörün dışa bağımlılığını en aza indirmeyi hedefliyor. Etiketten, özellikle üretim sanayisinde yer alan ürün etiketleri, yedek parça bilgilendirmeleri ve ürün seri numaraları gibi baskı ihtiyaçlarını karşılıyor. Firma ayrıca damla etiket, araç kapı etiketi, metal gövde, şase, buzdolabı, televizyon, klima ve traktör gibi ürünlerin uzun süre dayanıklı endüstriyel etiketlerin üretimini gerçekleştiriyor.

DIŞA BAĞIMLILIK AZALDI

Son olarak sektörde büyük bir ihtiyaç olan ve üreticilerin Sakarya dışından tedarik etmek zorunda kaldıkları bobin etiket üretimi ile ürün çeşitliliğini arttıran Etiketten Endüstriyel Etiket Üretimi kurucusu İbrahim Arabul, Sakarya’nın yerel bir markası olarak sektöre girdiklerini ve gelinen noktada dışa bağımlılığı önemli ölçüde azalttıklarını söyledi. Etiketten Endüstriyel Etiket’ten önce bu alandaki tedariklerin komşu illerden ve yurt dışından karşılandığını vurgulayan Arabul, “Sakaryalı sanayiciler olarak yerel dinamiklerimizi kullanarak şehrimize katma değer sağlamayı önemsiyoruz. Etiketten bu amaçla kurulan ve bugün alanında dışa bağımlılığı en aza indiren firmalardan biri haline geldi” dedi.

FİRMALARA ÖZEL ÇÖZÜMLER

Arabul, birçok alanda üretim gerçekleştirdiklerini ifade ederek, “Sakarya’daki firmalara olduğu kadar ihracat konusunda da markamız önemli çalışmaları hayata geçiriyor. Sakarya gibi sanayinin hızla geliştiği alanlarda ortaya çıkan fırsatların değerlendirilmesi gerekiyor. Bu fırsatları yerel dinamikler olarak biz hayata geçirirsek Sakarya kazanacaktır. Etiketten Endüstriyel Etiket üretimi Marmara bölgesinde birçok Kurumsal Firmanın bütün etiket ihtiyaçlarını kendi bünyesinde üretebilmektedir. Ayrıca çalıştığımız firmaları teknolojik yeniliklere göre bilgilendirmek suretiyle maliyetlerini azaltarak verimliliği arttırmayı kendimize amaç edinmiş durumdayız” diye konuştu.

“ÇÖZÜM SUNMAYA DEVAM EDECEĞİZ”

Arabul son olarak ise şunları kaydetti: “Üretimine başladığımız bobin etiket daha önce sektörlerde önemli bir ihtiyaç olarak Sakarya dışından tedarik ediliyordu. Biz ise buna son vermek istedik. Ayrıca Traffolye Etiket, Leksan Etiketler, Çıkartma Etiketler, Ambalaj Etiketler, Alimünyum Etiket, Damla Etiket, QR Etiket ve Özel Etiket üretimlerimizi de gerçekleştirerek sektörlere özel çözümler sunuyoruz. Bu alanda firmalarımızın ihtiyaçlarını giderecek ve çözümler sunacak çalışmalarımız devam edecek.”

 


Diğer Haberler