Kabartmalı Metal Etiket

Kabartmalı metal etiket kullanımının avantajları

Metal etiketler, şıklıkları ve uzun süre kullanım imkanı tanımaları gibi nedenlerle günümüzde birçok farklı sektörde faaliyet gösteren şirket tarafından talep edilmektedir. Alüminyum, pirinç, çelik ve krom gibi metallerin üzerinde kabartma kullanımı ile karakterize olan kabartmalı metal etiketler reklam ve tanıtım amacıyla da her geçen gün daha çok tercih edilmektedir.

 

Markayı ya da logoyu ön plana çıkaran, işlevsel ve kurumsal kimliği yansıtmayı kolaylaştıran kabartmalı metal etiketler marka isimlerini veya logoları üç boyutlu bir şekilde barındırırlar. Elektronik, mobilya, otomotiv ve elektrikli aletlerde kullanım alanı bulurlar, markaların tasarım zevklerini ön plana çıkarırlar ve işçilikleri başarılı bir şekilde yapıldığı takdirde markaların vizyonlarını tüketicilere en etkili şekilde iletirler.

Kabartma Etiket Nedir?

Gofre olarak da adlandırılan kabartma etiketleri; metal etiketlerin üzerine kabartmaların yapıldığı etiketler olarak tanımlanabilir. Göze çarpan ve kalite algısı yaratan gofre etiketler farklı formlarda üretilebilirler. Öncelikle logoların ve marka isimlerinin özel tekniklerle ve boyalarla basılması akabinde kabartma uygulamasının gerçekleştirilmesi ile üretilen gofre etiketler; uzun ömürlüdür ve hem dış hem de iç hava koşullarına karşı oldukça dayanıklıdır.

Kabartmalı Metal Etiket Yapımı

 

Kabartmalı metal etiket yapımında ilk olarak etiketin imal edeceği metal türü belirlenir, baskı yapılacak tasarım özel tekniklerle metalin üzerine işlenir. Bu aşamada özel boyalar ya da tekniklerin yardımı gerekebilir. Tüm renklerin net bir biçimde metal levhaya baskılanmasından sonra kabartma aşamasına geçirilir. Titizlikle baskısı yapılan metal etiketlerde baskıyı üç boyutlu hale getirecek olan kabartma işlemi gerçekleştirilir. Kendinden yapışkanlı bantların yapılmasının ardından kabartmalı metal etiket talep sahiplerine teslim edilir.

Kabartmalı Metal Etiket Avantajları

Kabartmalı metal etiketler fonksiyonellikleri ve estetik yapıları ile talep sahiplerine çoklu avantajlar sunarlar.

  • Kabartmalı Metal Etiketler Dayanıklıdır:
    Kabartmalı metal etiketlerin sunduğu en büyük avantaj çok uzun süre dayanıklı olmalarıdır. Farklı tür metallerden üretilen bu etiketler yağmur, soğuk, kar, sıcak ve nem gibi hava koşullarından etkilenmezler. Dolayısıyla iç ve dış mekanlarda kullanım için ideal özelliklere sahip oldukları söylenebilir. Kabartmalı metal etiketler markaların uzun süre reklamını yapar, logolarının ya da marka isimlerinin bulunduğu eşyalar üzerinde kalarak marka tutundurma sürecine katkı sağlarlar. Bu nedenle metal etiketlerin sağladığı tüm faydalar kabartmalı metal etiketler için de geçerlidir. Farklı kalınlıkta, şekil ve renkte üretilebilen kabartmalı metal etiketler firmaların prestij kaynağına dönüşür.
  • Kabartmalı Metal Etiketler Estetik Görünür:
    Günümüzde dayanıklılık kadar önemli bir unsur da estetik görünümdür. Firmalar zaman içerisinde tasarımın önemini kavramış ve estetik eğilimlerini artırmıştır. Üretilen bir ürünün estetikliğinin tek unsuru ürün tasarımı değildir. Ürünler üzerinde yer alan etiketlerin türü, etiketlerin dayanıklılığı ve tasarımı da markaların vizyonlarını ortaya koyar. Bu nedenle üretilen ürünlerin değerini arttıran kabartmalı metal etiketler giderek daha fazla sektörde yer bulmaya başlamıştır. Markaların logolarını ve markaların isimlerini üç boyutlu olarak yansıtan kabartmalı metal etiketler tüketicilerin marka ile ilgili algılarını olumluya yönlendirebilme işlevine de sahiptir.

Kabartmalı metal etiket talebi olanların etiket imalatı için seçecekleri firmanın kalite politikasına dikkat etmeleri gerekir. Her ne kadar kabartmalı metal etiketler prestij sunsa da bu etiketlerin kalitesinin de markalar için önemli olduğu gerçeği göz ardı edilmemelidir.

 

 


Diğer Haberler